dr Małgorzata Majewska

Językoznawczyni (Uniwersytet Jagielloński)

Od osiemnastu lat uczy, zarówno na uczelni, jak poza uniwersyteckimi murami, o tym jak język pokazuje świat mówiącego i jak używać języka, by lepiej zrozumieć i (po) rozumieć się z drugą osobą, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej. Jak mówić o sobie, ale i negocjować z klientem. Jak rozmawiać, by obie strony miały poczucie komfortu, ale i przestrzeń na tworzenie projektów czy budowanie wspierających się zespołów. Jak pisać mejle, by nie były sztywne i urzędowe, a równocześnie nie naruszały wymaganego poziomu formalności. Napisała ponad 34 artykuły, trzy książki, w tym dwie naukowe. W doktoracie badała strategie, których używają ludzie, by umniejszyć wartość swoją czy drugiego człowieka. Kolejną książkę napisała o potrzebie zachowania prywatności a oczekiwaniach mediów, by tę prywatność naruszać. Obecnie pracuje nad kolejną o relacji języka i psychologii. Przeszkoliła ponad 5000 osób m.in. dziennikarzy, lekarzy, personel medyczny, biznesmenów, pracowników banków, organizacji pozarządowych, nauczycieli. Na co dzień pracuje w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pojawia się też często jako ekspert od zjawisk społecznych związanych z językiem w ogólnopolskich mediach. Więcej treści na temat języka w psychologii na www.jezykobranie.com

Temat wystąpienia: Język nowych mediów i komunikacja bez przemocy w nowoczesnym świecie hejtu

Opis: Wszystko, o czym myślimy, jakie mamy wartości, nasze intencje oraz to, co jest dla nas ważne, uwidacznia się w naszym języku. W tym, co mówimy, jak mówimy i do kogo kierujemy komunikat widoczne są nasze nastawienie, ocena i cel działania. Dr Małgorzata Majewska z chirurgiczną precyzją rozkłada na czynniki pierwsze zjawisko hejtu, ilustrując krok po kroku wszystkie stadia jego ewolucji. Podczas swojego wystąpienia postawi również pytanie, w jaki sposób HR-owcy powinni tworzyć środowisko pracy, gdzie funkcjonuje komunikacja bez  przemocy. Co HR może zrobić w obszarze swego działania, aby minimalizować przejawy hejtu i osłabiać jego działanie w organizacjach.

wróć do listy prelegentów

partnerzy 2019

Kontakt

Prosimy o kontakt bezpośredni lub przez formularz

Pytania i sugestie merytoryczne

Jacek Sysak

Dyrektor Merytoryczny Konferencji
Aon/ Advisory Group TEST Human Resources
+ 48 882 600 683

Kwestie organizacyjne

Ewelina Ibek

Ewelina Ibek

Organizator Konferencji
Advisory Group TEST Human Resources
+48 885 300 024
Martyna Wielgus

Martyna Wielgus

Koordynator Konferencji
Advisory Group TEST Human Resources
+48 885 300 039

Zostaw numer, oddzwonimy

Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest AG TEST HR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Zwierzynieckiej 30. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przetworzenia zgłoszenia, udzielenia odpowiedzi oraz realizacji działań wynikających z przesłanego zapytania. Dane te nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Podstawą przetwarzania danych jest udzielona przez Państwa zgoda. Dane osobowe będą przechowywane do czasu realizacji działań wynikających z przesłanego zapytania. Posiadają Państwo prawo do:
  • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania a także prawo do przenoszenia swoich danych osobowych;
  • wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody, nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • Wniesienia skargi do organu nadzorczego (GIODO/PUODO)
Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do przesłania zapytania.

Dane kontaktowe administratora danych:
AG TEST HR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa: Ul. Zwierzyniecka 30, 31-105, Kraków
[email protected]

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych:
[email protected]
Dziękujemy za zainteresowanie Konferencją. Skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak będzie to możliwe.
Przepraszamy, wiadomość nie została wysłana. Prosimy spróbować ponownie wkrótce.