Z internetem jest związany od ponad 10 lat. Obecnie jako Scrum Master we FreshMailu rozwija system do obsługi kampanii email marketingowych. Wcześniej zarządzał projektami w agencjach interaktywnych, tworząc kampanie dla klientów takich jak Danone, Reckitt Benckiser czy General Motors. Jest fanem zwinności i kultury eksperymentu. Współtworzy projekt Agile Nuts, w ramach którego pomaga pracować z emocjami i uczuciami, by wypracowywać wspólne procesy i praktyki w celu budowania tożsamości zespołów, z którymi pracujemy. Prywatnie: dużo je, chodzi w czapkach i kolekcjonuje płyty, głównie winylowe. Nadużywa słowa „uszanowanko”.
Temat wystąpienia: Collaborate & Listen - dlaczego facylitacja i Scrum są nierozerwalnie ze sobą związane.
Opis: „Manifest zwinnego programowania” obchodzi w tym roku 18. urodziny. Agile przeżywa kolejną falę popularności. Są tacy, którzy słysząc to hasło dostają już dreszczy. Coraz częściej w rozmowach z członkami zespołów programistycznych Marcin słyszy: „próbowaliśmy Scruma, ale u nas się nie sprawdził”. Gdy jednak zaczyna drążyć temat, okazuje się, że problem leżał w przejrzystości komunikacji i procesów. A wynikało to z zaburzenia któregoś z filarów Scruma albo którejś z wartości Agile Manifesto.
W trakcie swojej prelekcji Marcin zaprosi Państwa do swojego świata - od „Autostopem przez galaktykę”, przez Snowbird w stanie Utah, przewodnik po zasadach gry w Scruma, szesnaście postaw Scrum Mastera (tych dysfunkcyjnych, jak i wzorcowych), po modele faz rozwoju zespołu według Herona i Tuckmana. Uporządkuje zwinne podstawy i opowie o roli Scrum Mastera, skupiając się w szczególności na aspekcie facylitacji.