Jest psychologiem, trenerem, nauczycielem mindfulness w programach MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) i MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) certyfikowanym przez The Institute for Mindfulness – Based Approaches z siedzibą w Bedburgu. Należy do pierwszej grupy certyfikowanych nauczycieli MBSR w Polsce i jest jednym z niewielu certyfikowanych nauczycieli MBCT – programu ukierunkowanego na profilaktykę nawrotów depresji w naszym kraju. Autor licznych programów szkoleniowych. Praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z grupami.
Prowadził zajęcia poświęcone mindfulness w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz grupach komercyjnych. Regularnie realizuje ośmiotygodniowy, klasyczny program MBSR w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Doświadczenia dotyczące narzędzi stosowanych w MBSR i MBCT zdobywał w ciągu wielu lat własnej praktyki i badań w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii oraz Tajlandii.
Pracą z różnego rodzaju grupami i klientami indywidualnymi zajmuje się od 1993 roku. Przez wiele lat przygotowywał i realizował procesy rozwojowe dla pracowników takich organizacji, jak AIG, Avon, Cadbury, Faurecia, Kraft, Panalpina, Santander, SCA, Wedel, Volvo i wielu innych.
Aktywnie popularyzuje wiedzę dotyczącą uważności, jest zapraszany do prowadzenia spotkań i udziału w różnego rodzaju wydarzeniach poświęconych szeroko rozumianej praktyce medytacyjnej w wielu organizacjach, np. Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Wyższej Szkole Bankowej, Uniwersytecie Wrocławskim, Nowych Horyzontach, Narodowym Forum Muzyki czy Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.
Autor książki „Wgląd. Buddyzm Tajlandia Ludzie”.
Temat: Po co nam mindfulness? - "Sami bądźcie dla siebie światłem i schronieniem".
Opis wystąpienia:
Mindfulness jest coraz bardziej popularne. Staje się modne. Bywa reklamowane jako „sexy”. Czym jednak faktycznie jest? Jak można rozwijać mindfulness? Po co to robić? Czy przynosi jakiekolwiek korzyści? Czy jest fenomenem XXI wieku? Na te i inne pytania związane z mindfulness w oparciu o własne wieloletnie doświadczenie psychologa, nauczyciela mindfulness, podróżnika, który odwiedził dziesiątki miejsc w Azji, Europie i Ameryce, gdzie na różne sposoby praktykowano mindfulness podczas swojego wystąpienia opowie Tomasz Kryszczyński.